| Super User

Bezpilota lidaparāta kuģu izraidīšanai

Bezpilota lidaparāta kuģu izraidīšanai

Yunzhou Tech ir Ķīnas pirmais un veiksmīgākais autonomo kuģu uzņēmums un piedāvā risinājumus ūdens vides paraugu ņemšanai un uzraudzībai, hidrogrāfijai, okeanogrāfiskai izpētei, kodolradiācijas monitoringam, ūdens virsmas tīrīšanai u.t.t.

Sākot ar savu sākotnējo biznesu upju un ezeru ūdens kvalitātes novērošanas dronu jomā, tas pakāpeniski ir paplašinājies līdz krasta bezpilota drošības un izpētes laivu izstrādājumiem. 

Yunzhou Tech apkalpo rūpniecības uzņēmumus, valsts organizācijas, pētniecības institūtus un universitātes visā pasaulē. Uzņēmumam pieder 10 pasaulē vadošākās nozares tehnoloģijas un tā kuģu dronu tehnoloģija ir pielīdzināma ASV līmenim. 

Yunzhou Tech pēdējo desmit gadu laikā ir izvietojis savus bezpilota virszemes kuģus daudziem mērķiem, taču tas gatavojas pacelt savu tehnoloģiju jaunā līmenī valsts drošības misijām. Yunzhou strādā pie spietošanas tehnoloģijas, kas ļautu vairākiem bezpilota lidaparātiem iesaistīties "sadarbības konfrontācijā" ar nevēlamiem virszemes kuģiem, lai tos "aplenktu un padzītu". Yunzhou Tech ir izstrādājis bezpilota ātrgaitas kuģi, kas paredzēts, lai kopīgotu sensoru datus, izsekotu mērķa kuģus lielā ātrumā, veiktu pārtveršanu un "izraidītu" iebrucējus. 

Salīdzinot ar pilotējamiem kuģiem, kuģu droniem ir zemas izmaksas, vairākas funkcijas, spēcīga mērogojamība, augsta mobilitāte un ilgs darbības laiks. Tie var pielāgoties īpašai un ekstremālai videi, un tiem ir milzīgas priekšrocības jūrniecības attīstībā un to tiesību aizsardzībā. Ķīnas jurisdikcijā ir 18 000 kilometru gara piekrastes līnija un 3 miljoni kvadrātkilometru jūras teritorijas, tāpēc jūras ekonomikas stiprināšana un jūrniecības tiesību un interešu aizsardzība īpaši ietekmē valsts drošību un ilgtermiņa attīstību.

Uzņēmums ir publicējis video, kurā ir redzami seši ātrgaitas bezpilota kuģi, kas kreisē un apsargā Ķīnas jūras teritoriju ļoti dinamiskā un neparedzamā vidē. Tie, vienoti uztverot mērķus, veic ātrgaitas izsekošanu, pierādījumu vākšanu, pārtveršanu un nezināmu mērķu izraidīšanu jūrā. Visa procesa laikā kuģu droni spēj sinhroni darboties un paši pieņemt rīcības lēmumus. 

Nozares uzmanības centrā šobrīd ir viedie bezpilota kuģu spieti, kas ir potenciāls nākotnei. Yunzhou Tech ir guvis ievērojamus sasniegumus, pieturoties pie neatkarīgas pētniecības un attīstības ceļa. ASV Jūras spēki ir eksperimentējuši ar spietojošiem virszemes kuģiem vismaz kopš 2014. gada, kad tās programma “Swarm I” pārbaudīja viena operatora iespējas kontrolēt piecus tīklā savienotus autonomus bezpilota virszemes kuģus. 2017. gadā Džona Hopkinsa vadītā Lietišķo pētījumu laboratorijas programma izstrādāja sistēmu, lai, sinhroni sadarbojoties, spētu vienlaicīgi kontrolēt vairākus bezpilota lidaparātus. 

2018. gadā uzņēmums Yunzhou Tech veica 56 laivu bezpilota spieta kopīgu demonstrāciju Ķīnas jūras apgabalā, kurā pārbaudīja maršruta plānošanas, koordinēšanas kontroles un konfliktu risināšanas algoritmu efektivitāti un demonstrēja mazo bezpilota kuģu simulācijas ar vairākiem lieliem virszemes mērķiem, uzstādot pasaules rekordu kā pasaulē lielākajam kuģu spietam. Jaunais "konfrontācijas" režīms joprojām tiek izstrādāts. Nozares eksperti apgalvo, ka bezpilota ātrgaitas kuģiem ir daudz problēmu atklātas jūras apstākļos un ļoti dinamiskā vidē. Piemēram, ir ļoti grūti kontrolēt maršrutus, saglabāt precizitāti un stabilizēt platformu. Tāpēc dinamiskai sadarbībai starp bezpilota ātrgaitas kuģiem ir jāatrisina vienotās uztveres, informācijas saplūšanas un rīcības lēmumu problēmas. Bezpilota kuģu baru kooperatīvā tehnoloģija ir liels attīstības progress, tomēr joprojām ir daudz vēl neapzinātu tehnisku sarežģījumi.

Uzņēmuma vadītājs Čengs Liangs atklājis, ka nākamgad tiks nodots ekspluatācijā mātes kuģis - pasaulē pirmais pētniecības kuģis, kas spēj nodrošināt inteliģentu tālvadības pulti un autonomu navigāciju. Kuģis būs pasaulē pirmais mātes kuģis, kas realizēs gaisa, virszemes un zemūdens bezpilota sistēmu koordinētu darbību.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/