| Super User

Lazzarini SeaJet – grezns risinājums jūras transportam

Lazzarini SeaJet – grezns risinājums jūras transportam

Itāļu dizainers Pjērpolo Lacarīni (Pierpaolo Lazzarini) nebeidz pārsteigt ar neierastiem dizainiem, kas būtiski spētu piesaistīt cilvēkus izvēlēties jūras transportu.

Lacarīni zināmākie dizaina piemēri ir viņa izstrādātās ekstravagantās jahtas, tās ir patiesi iespaidīgas gan vizuāli, gan tehniski, pateicoties šai unikālajai pieejai, rodas iespēja izstrādāt neredzētus risinājumus. 

Viņš nācis klajā ar jaunu projektu - "SeaJet". Kuģis, kas spētu pārvietoties ar lielu ātrumu, un, kuru varētu pielietot pasažieru transportēšanai. Taču tā pielietojums nebūt nav limitēts tikai pasažieru transportam, tiek piedāvāta iespēja to izmantot privāti, piemēram, lai pārvadātu viesus no jahtas jūrā un uz to. Glabāt šo kuģi varētu jahtas garāžā, kas lielo izmēru jahtām ir uz klāja, tādējādi palielinot ērtības un komfortu. Taču galvenā doma ir to pielietot kā "jūras vilcienu". 

Taču šis nav vienīgais šāda veida projekts. Pirms kāda laika dizaineris nāca klajā ar šo modeļu sēriju. Šī sērija piedāvā kuģus un jahtas ar sevišķu greznību, saglabājot un palielinot to efektivitāti. Tā iekļauj iepriekš minēto modeli, kā arī "Xenos" - iespaidīga izmēra jahtu, un "Jet Capsule" - kompaktu un efektīvu kuģi, kas paredzēts mazam pasažieru skaitam. Katrs no šiem modeļiem ir ideāli piemērots atšķirīgam klientu lokam. "Xenos" modelis būtu pielietojams pasažieru transportam, taču ir šaubas par to, vai tā izmērs neietekmēs tā efektivitāte konkrētās situācijās un apstākļos. 

Taču jaunākais modelis būtu izturīgs un efektīvs patiesi katrā situācijā. Tas spētu uzņemt 50 pasažierus un viena no tā lielākajām priekšrocībām ir tā modulārais dizains, jeb, viens šāds kuģis spētu funkcionēt kā vilciena vagons, kurš tiktu savienots ar vēl citiem šādiem kuģiem. Šī jauninājuma dēļ dizainers ir teicis, ka tas ir kuģis, kurā jūtama aviācijas iedvesma un darbojas kā vilciens. Jauda šim kuģim nav sveša lieta, aprīkots ar diviem 1200 zirgspēku dzinējiem, tas spēj attīstīt ātrumu līdz 69 mezgliem. 

Lai arī tajā ir jūtama aviācijas ietekme dizainā, tā interjerā netiktu pielietota. Interjers būtu patiesi grezns un elegants, tas būtu sadalīts divās daļās, tāpat kā lidmašīnās, tiktu ieviestas ekonomiskās klases sēdvietas un biznesa klases sēdvietas. Unikāla lieta ir saules paneļi, kas ne tikai apgādātu ar elektrību, bet arī sniegtu iespaidīgus skatus dienas gaišajā laikā, bet sevišķi saulainos laikapstākļos spētu sniegt patvērumu no saules stariem. Dizainers pārāk neizpauž detaļas par interjeru, taču pavisam noteikti tas būs īpašs. 

Pateicoties iespējai tikt savienotam ar citiem šāda veida kuģiem, sniedz iespēju pārtapt gluži par jūras vilcienu, kas spētu nogādāt krietnu skaitu pasažieru mazā laika posmā, turklāt ne tikai nogādāt, bet nogādāt ar sevišķu komfortu, drošību un ātrumu. Šie kuģi, jeb "vagoni" tiktu savienoti savā starpā izmantojot kinētiskās tehnoloģijas, kas ļautu tiem sinhronizēti pārvietoties nepieciešamajā virzienā. 

Skaidrs, ka šis kuģis būtu elegants, praktisks un efektīvs, bet tas nav viss, tas tiktu aprīkots ar dažādām ierīcēm, kas palielinātu drošību tā iekšienē. Tajā būtu dažādas gaisa filtrācijas sistēmas, speciāls antibakteriāls apgaismojums, kā arī termiskie skeneri. Šīs ierīces nav gluži jauns risinājums, taču tas tikai uzlabotu šo kuģi.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/