| Super User

Nozagtās automašīnas jūras konteineros

Nozagtās automašīnas jūras konteineros.

Jūras kravu pārvadājumi ir loģistikas lielākais elements, diemžēl arī šo nozari skar noziedzība. Apskatīsim, kā tas notiek un kā no tā izvairīties.

Jūras kravu pārvadājumi nereti tiek izmantoti automašīnu pārvietošanai. Protams, mūsdienās vairums auto ir aprīkoti ar speciālām sistēmām un iespējams, mūsu platuma grādos šī problēma nav tik aktuāla, taču cituviet tā var ietekmēt ikvienu, kam ir saistība ar loģistikas procesiem, kuros tiek iesaistīta auto transportēšana. Vislielākais risks pastāv jaunākajiem modeļiem, it īpaši, nepietiekamu drošības pasākumu neievērošanas dēļ.

Šī problēma ir sevišķi aktuāla ASV. Šo zādzību upuri tiek atstāti neziņā un nesaprašanā par to, kā viņu automašīna var tā vienkārši pazust. Visticamāk, šīs automašīnas tiek sūtītas uz citām valstīm un tad tiek nelegāli pārdotas. Automašīnu zagļi savu arodu diemžēl pieprot lieliski. Tie automašīnas neved uzreiz pēc zādzības uz kuģu konteineriem, tie nogaida un pārliecinās, vai automašīnas netiek izsekotas. Kad ir pārliecība, ka auto neviens neseko, tikai tad tās tiek vestas uz noliktavām, no kurām jau tālāk tās krauj konteineros un ved uz citām valstīm. Šos auto nosūta uz tādām valstīm kā Venecuēla, Gana, tuvajiem Austrumiem u.c., šajās valstīs zagtām automašīnām ir liela piekrišana.

Kontrabandistiem ir patiesi daudz dažādu tehniku, lai apslēptu šos auto, tie sakraus dažādas mēbeles un citas sadzīves lietas, lai likumsargi nespētu atrast automašīnas. Kāpēc šī problēma ir tik aktuāla? Melnajā tirgū cena šīm automašīnām ir sevišķi pievilcīga, kā arī kontrabandistiem nav nepieciešams maksāt nodokļus un muitas maksu. Savukārt citas organizētas noziedznieku grupas izmanto minētos auto kā samaksu par narkotiskajām vielām un citām kontrabandas precēm, tādējādi izvairoties no tiešiem naudas darījumiem.

Pats process ir modernizēts - zagļiem ir pieejamas augsta līmeņa ierīces, ar kuru palīdzību var atslēgt un iedarbināt auto no attāluma, šīs ierīces ir salīdzinoši lētas un viegli lietojamas, kas padara šo procesu pavisam vienkāršu. Šo zinot, auto likumīgajiem īpašniekiem ir jāapsver visi faktori par sava auto drošību, un nepieciešamības gadījumā jāveic papildus drošības pasākumi.

Kā iepriekš uzzinājām, viena no valstīm uz kuru šīs automašīnas nosūta ir Venecuēla, kas ir vispieprasītākais galamērķis šiem transportlīdzekļiem. Bet kāpēc tieši Venecuēlā ir visvairāk zagto automašīnu, sevišķi luksusa klases? Tas ir tāpēc, ka Venecuēla ir viens no galvenajiem punktiem šāda veida auto tirdzniecībai un maiņai, kā arī jāņem vērā, ka šajā valstī dzīves labklājības līmenis nav tik augstākā, piemēram, ASV, šeit luksusa automobiļi ir deficīts un legālā veidā iegādātas automašīnas maksā daudz vairāk.

Kā pasargāt savu auto no šādām zādzībām? Īpaši, braucot ar jaunākām

automašīnām, noteikti ir vērts ieguldīt kāda veida izsekošanas ierīcēs. Tas būs kā papildu drošības garants tam, ka automašīna ir drošībā.Galvenais, kas būtu jāņem vērā auto aizsardzībai ir mēģināt padarīt zagļiem darbu sarežģītāku un laikietilpīgāku. Automašīnu zagļi izvairās zagt tos auto, kuros ielauzties ir pārlieku sarežģīti, viņiem interesē pēc iespējas ātrāk paveikt savu darbu.

Tāpēc jābūt modriem un piesardzīgiem, kā arī jābūt pienācīgai signalizācijas sistēmai, kas ļaus dzīvot mierīgi un neuztraukties, ka auto var tikt nozagts un izsūtīts uz citām valstīm.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/