Kompānija Maersk ir vadošais konteineru pārvadātājs pasaulē. Tā pārvalda vispasaules tankkuģu, apgādes kuģu, termināļu un konteineru kuģu flotes.
Turklāt uzņēmums arī pēta un ražo naftu un gāzi, kā arī vada rūpniecības uzņēmumus. Viņu vīzija ir kļūt par globālo integratoru, piedāvājot saviem klientiem efektīvākos un dabai draudzīgākos loģistikas risinājumus, aizsargājot un vienkāršojot savu klientu piegāžu ķēdes.
Maersk ir veicis pasūtījumu no Hundai Heavy Industries, iegādājoties vēl sešus līdz šim lielākos konteinerkuģus, kas tiek darbināti ar metanolu, palielinot kopējo kuģu skaitu līdz 19 kuģiem. Tiek rēķināts, ka ar divu degvielu dzinējiem, kas darbosies ar oglekļa neitrālu metanolu, šie seši pasūtītie kuģi ik gadu ietaupīs līdz pat 800 00 tonnām CO2 emisiju izmešiem, salīdzinot ar kuģiem, kas tiek darbināti ar degvielu. Kopumā visi 19 konteinerkuģi katru gadu samazinās CO2 piesārņojumu līdz pat 2,3 miljoniem tonnu.
Jūras transporta nozarē biodegviela ir ieguvusi lielu popularitāti. Kompānijas meklē videi draudzīgākas alternatīvas degvielai, piemēram, sašķidrinātā dabasgāze vai metanols. Šīs ķīmiskās vielas izmantošana degvielā sniegs vairākas priekšrocības gan uzņēmumiem, gan videi. Metanols ir pieejama un arī lētāka nekā citas alternatīvas, tāpēc tas var palīdzēt uzņēmumiem risināt ekonomiskās problēmas, tostarp augošās piegādes maksas. Šī viela ir pieejama 88 no 100 lielākajām ostām pasaulē. Darbinot kuģus ar biodegvielām nav jāmaksā nodokļi par CO2 piesārņojumu. Metanols ir bioloģiski noārdāma viela, kas izšķīst ūdenī.
Izmantojot savu statusu Maersk cenšas virzīt nozari uz dekarbonizāciju - panākt zemas emisijas globālo ekonomiku un klimata neitralitāti. Kompānija ir pabīdījusi savu mērķi 10 gadus uz priekšu, plānojot 2040. gadā kļūt par nulles oglekļa emisiju uzņēmumu, panākot līdzsvaru starp radīto un no atmosfēras izvadīto emisiju daudzumu, tādā veidā samazinot globālo sasilšanu. 2016. gadā tika noslēgts Parīzes līgums starp vairākām valstīm visā pasaulē, kuras mērķis ir līdz 2050. gadam samazināt globālo sasilšanu. Attiecīgi tam, līdz 2030. gadam Maersk ir uzstādījis mērķi samazināt par 50 % siltumnīcefekta gāzu emisijas no saviem kuģiem, kā arī par 70 % no uzņēmuma rīcībā esošajiem termināļiem.
Atkārtojot savu iepriekšējo stratēģiju, Maersk plāno saglabāt flotes kapacitāti ne vairāk kā 4.3 miljoni LES (vienība, kas atbilst 20 pēdu garam standarta konteinerim) starp saviem pārvaldītajiem un fraktētajiem kuģiem. 19 jaunie un ar metanolu darbināmie kuģi nākotnē aizstās visus uzņēmumā esošos vecās paaudzes kuģus. Pirmos kuģus ir plānots piegādāt 2024.gada pirmajā ceturksnī un paredzams, ka viens duālās degvielas darbināmais kuģis pievienosies Maersk jau 2023. gadā.
Domājot par nākotni un globālās sasilšanas draudiem, aizvien vairāk kompāniju kļūst par ekoloģiskām un vides draudzīgākām, sadarbojoties savā starpā. Tādas kompānijas kā H&M un Electrolux, kuri vēlas attīstīt savas piegādes ķēdes bez fosilā kurināmā izvēlas Maersk piedāvātās eko piegādes kā savu preču transportēšanas kompāniju. Ir pieejami arī citi videi draudzīgāki risinājumi, piemēram, elektriskie kravu vilcieni, kravu mašīnas, kuras darbināmas ar biodegvielu un samazina CO2 līdz pat 90 %, un noliktavas, kas aprīkotas ar saules paneļiem. Šādas sadarbības rada patiesu ietekmi uz pasauli un strādā uz to, lai ieguvums izjustu pēc iespējas vairāk cilvēku!
Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/