| Super User

Auto kravu šoferu izdegšana

Auto kravu šoferu izdegšana

Auto kravu šoferu darbs ir ļoti prasīgs, nogurdinošs un savā ziņā vientuļš, it īpaši garo pārbraucienu šoferiem. Pēc vairākiem gadiem, kas pavadīti aiz auto stūres, starp kravu šoferiem ir aktuāla un izplatīta izdegšana jeb „burnout”.

Tas ir bīstami ne tikai pašam šoferim, bet arī citiem ceļa dalībniekiem.

Lai arī izdegšana šobrīd netiek uzskatīta par medicīnisku diagnozi, tas ir fizisks un psiholoģisks stāvoklis, kas sevī iekļauj mazvērtības kompleksus un identitātes krīzi, ja ar to laicīgi nekas netiek iesākts - tā var pārvērsties par depresiju.

Kas izraisa šoferos izdegšanu?


Šoferu izdegšanu pārsvarā izraisa darba un atpūtas balansa izjaukšana. Pārsvarā šoferiem tiek maksāts par nobrauktajiem kilometriem. Ja vēlies vairāk nopelnīt - vairāk jābrauc, līdz ar to nereti tiek pieņemts lēmums braukt arī atpūtas brīžos.

Nepietiekams un nevienmērīgs miega ritms - ārkārtīgi bīstami ir neizgulēties un turpināt ceļu. Diemžēl mūsdienu steigā, šoferiem bieži vien ir pārmetumi par gulēšanu pārāk ilgi un tie izvēlas ziedot stundas no sava miega, lai tikai turpinātu ceļu. Turklāt sakarā ar to, ka nereti kravu galamērķi ir ostas, kur to gaida kuģis, šoferiem jāmēro ceļš arī naktī. Piemēram, šoferim var nākties doties ceļā 3 no rīta, kas var izjaukt miega režīmu, attiecīgi palielinot izdegšanas iespējas.

Kā atpazīt izdegšanu?


Ir vairākas pazīmes, pēc kurām var noteikt izdegšanu, sākot ar patstāvīgu nogurumu - pauzes brauciena laikā kļūst garākas, attieksme pret darbu - slinkāka un parādās grūtības koncentrēties.

Izvairīšanās no kravas auto - šoferis knapi piespiež sevi iesēsties pie stūres, sāk zaudēt interesi par savu darbu, ir liela vēlme nekur nedoties. Ja darbs līdz šim ir paticis, pēkšņi var zaudēt jebkādu motivāciju strādāt.

Izvairīšanās no attāluma - šoferim nav vēlmes ilgstoši braukt garu ceļa gabalu.

Atlikšana un vilcināšanās – smagākos gadījumos šoferi pavada vairāk laika kravas auto piestāšanās vietās un benzīntankos, neko īsti nedarot un tērējot laiku, lasot žurnālus un jebko citu, lai tikai nedotos atpakaļ uz ceļa. Jebkurš darbs tiek novilcināts un atlikts uz pēdējo brīdi.

Neveselīgi paradumi – parādās neveselīgi paradumi. sākot ar sliktiem ēšanas paradumiem - izvēloties neveselīgu pārtiku, ieturot ātras nepilnvērtīgas maltītes, beidzot ar alkohola lietošanu.

Kā izvairīties no izdegšanas?


No izdegšanas var salīdzinoši vienkārši izvairīties. Lūk, kādi ir ieteikumi:

Atvaļinājumi - nekādā gadījumā nedrīkst izlaist vai saīsināt savu atvaļinājumu, daudzi šoferi domā, ka atvaļinājuma laikā varētu labāk strādāt un pelnīt, taču nav vērts ziedot savu veselību peļņas dēļ.

Regulāras brīvdienas - jānosaka un jāizmanto nedēļas ietvaros brīvdienas, kuru laikā ieteicams doties prom no kravas auto un darīt ko tādu, kas nerosina domas par darbu, piemēram, doties pārgājienos vai noskatīties kādu filmu.

Elektroniskie žurnāli - šie elektroniskie žurnāli kravas auto ir izveidoti tieši ar mērķi palīdzēt šoferiem izvairīties no izdegšanas. Tie šoferim piespiež atpūsties pēc 70 stundām, kas pavadīti uz ceļa. Šādi elektriskie žurnāli visnotaļ uzlaboto šoferu pašsajūtu un ļauj tiem atpūsties bez pārmetumiem.

Šoferu izdegšana ir nopietna mūsdienu problēma, par kuru ir jārunā un jāpalīdz to novērst. Sekosim līdzi savai veselībai, tā mums visiem ir tikai viena.

 


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/