| Super User

Droni piegādes ķēdēm Ukrainā

Droni piegādes ķēdēm Ukrainā

Droni jeb bezpilota lidaparāti tiek nemitīgi attīstīti un uzlaboti. Tas ir lielisks veids, cilvēkam neesot klāt, piegādāt kravas.

Smaga situācija ir izveidojusies Ukrainā, kur Krievijas iebrukuma laikā tiek kavētas un ierobežotas piegādes iespējas gan humānai palīdzībai, gan kravu pārvadājumiem. Rodas jautājums, kā nodrošināt piegādes valstī. Apvienotās Karalistes dronu eksperts Roberts Garbets aicina ziedot komerciālos dronus, lai uzlabotu piegādes ķēdes un palīdzētu Ukrainai. Ir ārkārtīgi svarīgi piegādes veikt ātri, regulāri un droši. Lielisks palīgs ir bezpilota lidaparāts. 

Piegādes pa dzelzceļu, autoceļiem vai tradicionālo gaisa transportu kļūst ārkārtīgi riskantas vai praktiski neiespējamas militāro apstākļu dēļ. Jo īpaši Ukrainas dzelzceļa tīkls, kas ir viens no lielākajiem pasaulē ar 20 000 km garu sliežu ceļu, līdz šim ir spēlējis milzīgu lomu konfliktā, piegādājot medicīnisko palīdzību un militāro munīciju. Pēdējo nedēļu laikā Krievija to ir ierobežojusi, vēršoties pret dzelzceļa mezgliem Ukrainas centrālajā un rietumu daļā, lai apturētu ienākošo militāro palīdzību no Rietumu valstīm. Tā kā rietumu valstis nemitīgi sniedz palīdzību Ukrainai, pastāv risks, ka tā nespēs sasniegt galamērķi. Roberts Gārbets, kas ir viens no pasaulē vadošajiem padomniekiem bezpilota gaisa sistēmu jautājumos, ir uzsvēris komerciālo bezpilota lidaparātu tehnoloģiju potenciālu nodrošināt novatorisku, zemāka riska risinājumu piegādes ķēdēm. Pasaules kontekstā drona piegādes jau notiek, piemēram,  ASV, kur mazumtirdzniecības gigants Walmart kopš pērnā gada piedāvā sūtījumus līdz klientu namdurvīm piegādāt ar dronu. Ir skaidrs, ka šī sistēma vēl nav pilnībā attīstījusies, taču ir neatsverams palīgs piegādes ķēžu nodrošināšanā,

Kopš kara sākuma bezpilota gaisa sistēmām ir bijusi nozīmīga loma valsts aizsardzībā. Droni tiek izmantoti gan tiešam uzbrukumam, gan izlūkošanas vajadzībām. Primāri svarīgi ir nepieciešams attīstīt dronu patieso potenciālu - atbalstīt piegādes ķēdes infrastruktūru. Bezpilota lidaparāti mūsdienās spēj pārvadāt kravas no 20 līdz pat 500 kilogramiem. Tie darbojas saskaņotā maršrutā un pilnībā izslēdz cilvēka iesaisti piegādes ķēdēs. Tādā veidā būtu iespējams nodrošināt gandrīz nepārtrauktu piegādes ķēdi, lai piegādātu jebko, kas nepieciešams. Protams, zaudējumi varētu būtu jebkurā gadījumā, bet tās nebūtu cilvēku dzīvības.

Kā uzsver eksperti, šis ir īstais brīdis, lai aizvien aktīvāk attīstītu iespējas piegādes vajadzībām izmantot komerciālo bezpilota lidaparātu tehnoloģiju, taču tās tiek izmantotas minimālā apjomā. Saprotams, ka Ukrainas gaisa bezpilota lidaparātu tehnoloģiju pieprasījumi ir vērsti uz vajadzību pēc militāra līmeņa uzbrukuma sistēmām. Tie pārsvarā ir salīdzinoši vienkārši un izmaksu ziņā nelieli droni, kas pārsvarā ir “vienreizēji”. Roberts Garbets uzsver, ka pasaules valstīm vajadzētu apvienot spēkus un kopīgi ziedot arī lielos, komerciālos dronus, lai pēc iespējas vairāk palīdzētu piegādes ķēdēm saglabāt savu funkcionalitāti. Tāpat bezpilota lidaparātus varētu izmantot ne tikai loģistikai, bet arī, lai traucētu Krievijas sakarus. 

Tā kā loģistika ir viens no galvenajiem rīkiem kara izbeigšanai, mēs ticam, ka izmantojot esošās dronu tehnoloģijas, var būtiski mainīt turpmāko cīņu, nodrošināt frontes līnijas spēkus un veikt nepieciešamās piegādes civiliedzīvotājiem.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/