| Super User

Drons piegādā sūtījumus

Drons piegādā sūtījumus

Tehnoloģijas būtiski ietekmē mūsu piegādes veidu, neatkarīgi no tā, vai tā ir GPS izsekošana, mobilās lietotnes vai autonomas kravas automašīnas.

Nemitīgi notiek jauni tehnoloģiju sasniegumi, kas katru dienu maina piegādes nozari. Viens no interesantākajiem sasniegumiem ir piegāde ar dronu! Kravas drons ir bezpilota lidaparāts, kas spēj pārvadāt un nogādāt kravas vēlamajā vietā. Šī tehnoloģija ir videi daudz draudzīgāka nekā tradicionālās kravu piegādes metodes. Šādiem droniem ir dažādas svara iespējas atkarībā no to izmēra. Maksimālā ietilpība var svārstīties no 2 līdz 2000 kg.

Dronu piegāde ir ideja par paku nosūtīšanu, izmantojot lidaparātu, kas lido no bāzes vietas un piegādā preces tieši klientam vai uzņēmuma. Uzņēmumi vēlas piegādāt preces saviem klientiem pēc iespējas ātrāk, 2 dienu piegādei kļūstot par nozares standartu. Rezultātā piegādātāji ir sajūsmā par dronu tehnoloģiju, jo ierīces varētu ievērojami samazināt piegādes laiku un ar to saistītās izmaksas. Kravas automašīnu izmantošana ir vistradicionālākais veids, kā uzņēmumi var nosūtīt preces patērētājiem. Tomēr uzņēmumi ir meklējuši alternatīvus risinājumus, jo pieaug pieprasījums pēc ātrām piegādēm.

Pāris mēnešus pēc tam, kad Elroy Air prezentēja autonomā drona vertikālo pacelšanās un nolaišanās demonstrācijas versiju, kas īpaši izstrādāta kravas pārvietošanai, gigants FedEx jau uzsācis sadarbību ar uzņēmumu, lai attīstītu savas piegādes. Kopīgā paziņojumā uzņēmumi norādīja, ka FedEx meitasuzņēmums FedEx Express 2023. gadā sāks testēt lidaparātu ar nosaukumu Chaparral, kurš ir vadāms 500 – 800 km diapazonā. Chaparral galu galā varētu apmierināt īpašu FedEx tīkla vajadzību, ko tā pašreizējā gaisa kuģu un transportlīdzekļu flote šodien nevar efektīvi nodrošināt, tā uzskata Džo Stīvens, FedEx Express globālās plānošanas, inženierijas un tehnoloģiju vecākais viceprezidents. Tā vietā, izmantojot dronu, FedEx tīklā tiktu uzlabota gan apjoma pieejamība, gan pakalpojumu uzticamība. Chaparral nav nepieciešama lidosta vai uzlādes infrastruktūra, ļaujot FedEx pārvietot nelielu apjomu “tiešākā veidā” starp mezgliem, rampām un stacijām.

Saskaņā ar Elroy Air tīmekļa vietni Chaparral izmanto vieglas kravas kastes, kas ir atdalītas no paša lidaparāta un ir iepriekš manuāli iekrautas. Pirms pacelšanās drons paņem kastes autonomi. Tam vajadzētu samazināt FedEx darbinieku darba slodzi un padarīt darbību efektīvāku. Saskaņā ar janvāra ziņu izlaidumu Elroy Air jau ir panākusi pasūtījuma līgumus par vairāk nekā 500 lidaparātiem ar komerciāliem, aizsardzības un humānās palīdzības klientiem. Mesa Airlines, reģionālā aviokompānija ar partneriem, tostarp DHL, United Airlines un American Airlines, plāno pasūtīt 150 lidaparātus ekspressūtījumu un veselības aprūpes pakalpojumu piegādei.

Konkurējošais UPS (United Parcel Service) arī pēta dronu iespējas, pagājušajā gadā paziņojot par saviem plāniem iegādāties 10 elektriskos dronus no Beta Technologies, kuriem vajadzētu tikt piegādātiem 2024. gadā. Tāpat arī mazumtirdzniecības veikalu tīkls Walmart paziņojis, ka piegādes pakalpojums, droniem pa kabeļiem nolaižot pakas uz klientu mājām, sadarbībā ar operatoru DroneUp tiks ieviests sešos štatos, apkalpojot ap 4 miljoniem amerikāņu mājsaimniecību un padarot to par pirmo liela mēroga dronu piegādes programmu valstī.

Uzņēmums neprecizēja, kā ievērojami palielināts dronu skaits risinātu gaisa telpas problēmas vai iespējamos konfliktus ar citiem operatoriem, kā arī neprecizēja, kā ierīces tiks darbinātas. Izskanējuši viedokļi, ka piegāde ar bezpilota lidaparātu varētu būt energoefektīvāka piegādes metode, salīdzinot ar autotransporta līdzekļiem, ko darbina fosilais kurināmais, kā arī potenciāli samazinātu pilsētas gaisa piesārņojumu. Visā pasaulē arvien vairāk tiek izmantoti automatizēti un inovatīvi piegādes transportlīdzekļi, bet Walmart dronu projekts ievērojami paplašina produktu klāstu, kurus var pārvest pa gaisu. Uzņēmums paziņoja, ka piedāvās līdz 100 000 dažādu produktu no dažādām kategorijām, sākot no mazgāšanas līdzekļiem līdz baterijām un beidzot ar uzkodām.

Uzņēmums cenšas attīstīt dronu piegādes, konkurējot ar citiem lielākajiem e-komercijas gigantiem, tostarp Amazon. Ir cerības, ka tās milzīgās priekšrocības fiziskajos veikalos — vairāk nekā 4700, kur vairāk nekā deviņi no 10 amerikāņiem dzīvo 10 jūdžu attālumā no tirdzniecības vietas – nodrošinās tai konkurences priekšrocības. Lai gan veikalu skaits, kas nodrošina bezpilota lidaparātu piegādes, pieaugs tikai līdz 37, paplašināšanās plāns ir ievērojams notikums.

Klientu pasūtījumi tiks iesaiņoti veikalos, pēc tam attālināts pilots ar dronu tos nogādās uz priekšpagalmu vai piebraucamo ceļu, kur paka, izmantojot kabeli, tiks nolaista zemē.

Lai gan agrīnajos izmēģinājuma projektos galvenokārt tika piegādāti mājsaimniecības piederumi un Covid-19 testa komplekti, Walmart norādījis, ka tās pētījumi liecina, ka klienti neuzskatīja, ka dronu piegāde ir paredzēta tikai ārkārtas gadījumiem.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/