| Super User

Ekspeditora pakalpojumi – kā, tos izvēloties, nezaudēt laiku un naudu?

Ekspeditora pakalpojumi

Izvēloties ekspeditora pakalpojumus, pasūtītājam būtu noderīgi zināt - tieši, kādas pozīcijas vai pakalpojumi veidos gala cenu. Tas palīdzēs orientēties izmaksās un nepārmaksāt.

Ekspeditors ir atbildīgais par to, lai Jūsu krava galamērķī nonāktu vesela un nesabojāta. Ekspeditors pieņem kravu un seko līdz visam pārvadāšanas procesam –iekraušanai, izkraušanai, kā arī izstrādā pārvadājuma maršrutu, sagatavo nepieciešamo dokumentāciju un veic citas darbības.

Ekspeditora pakalpojumu izmaksas veidojas, summējoties vairākām pozīcijām. Īpaši, ja pasūtītājam nav pieredzes, piedāvājumā var tikt iekļauti pakalpojumi, kas, iespējams, nav vitāli nepieciešami, bet sadārdzina gala cenu.

Lēti ekspeditora pakalpojumi vai siers slazdā?

Ja ekspeditors Jums piedāvā ļoti zemu cenu, vēlams būt piesardzīgiem. Iespējams, izmaksas par atsevišķām pozīcijām tiek noklusētas, taču tās noteikti parādīsies gala cenā, un var sagādāt nepatīkamu pārsteigumu.

Kravas veids.

Ekspeditoru pakalpojumu izmaksas ir atkarīgas no pārvadājamās kravas. Ja pārvadāšanai nepieciešami īpaši apstākļi, piemēram, speciāls konteiners, ļoti iespējams, izmaksas būs augstākas. Arī, pārvadājot kravu, kam nepieciešama īpaša dokumentācija vai atļaujas, piemēram, medikamentus, visticamāk, jārēķinās ar augstākām izmaksām.

Kravas svars un tilpums

Ekspeditora pakalpojumu izmaksas tiek rēķinātas arī atkarībā no kravas svara un tilpuma.
Turklāt ņemiet vērā - ja krava ir salīdzinoši viegla, bet aizņem daudz vietas konteinerā, tās pārvadāšana var izmaksāt pat dārgāk nekā, ja pārvadājat salīdzinoši smagāku kravu, kas aizņem mazāk vietas.

Kravas iepakošana, paletes, konteinera tilpums

Īpaši, ja krava tiek pārvadāta ar kuģi, tā ir prasmīgi jāiekrauj konteinerā, lai aizņemtu pēc iespējas mazāk vietas. Noteikti jāizvēlas atbilstošas paletes. Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ekspeditoram jābūt zinošam valsts likumdošanā, uz kuru prece tiek nogādāta.

Ekspeditora pakalpojumu gala izmaksas ir atkarīgas arī no konteinera tilpuma. Bieži ir tā, ka vienas kravas pārvadāšanai nav nepieciešams vesels konteiners. Tad vienā konteinerā tiek iekrautas vairākas kravas, un pasūtītājam jāmaksā tikai par vietu, kuru aizņem tā pārvadātā krava.

Pārvadāšanas izmaksas

Ekspeditora pakalpojumu cenā tiek iekļautas arī kravas pārvadāšanas izmaksas. Tās ir atkarīgas no tā, vai krava tiek pārvadāta pa sauszemi, jūru vai gaisu, kā arī izmaksas ietekmē pārvadāšanas attālums un maršruts – tā pieprasījums. Ja kravu jānogādā kādā pieprasītā gala mērķī, izmaksas dažkārt pat ir zemākas, nekā tad, ja kravu jāpiegādā kādā mazāk zināmā maršrutā.

Dokumentācija un apdrošināšana

Veicot kravas pārvadāšanu, nepieciešama virkne dokumentu. Godprātīgi ekspeditori par nepieciešamajiem dokumentiem klientu informē jau izstrādājot piedāvājumu un iekļauj dokumentu sagatavošanas izmaksas kopējā tāmē.

Nedrīkst aizmirst arī par apdrošināšanas izmaksām, jo neapdrošinātu kravu pārvadāt ir ļoti riskanti.

Ekspeditori kravas apdrošināšanu parasti iekļauj kopējās izmaksās kā papildus pakalpojumu. Ja ekspeditors Jums nepiedāvā apdrošināt kravu, iesakām to izdarīt pašam pie Jūsu izvēlēta apdrošinātāja.

Administrācijas izmaksas

Ekspeditora pakalpojumu administrācija izmaksas tiek rēķinātas par pārvadājumu organizēšanu, koordinēšanu, pārvaldību u.c.

Saņemot ekspeditora piedāvājumu, pasūtītājam vajadzētu izvērtēt, vai administrācijas izmaksas ir adekvātas. Turklāt jāņem vērā, ka augstas administrācijas izmaksas negarantē pakalpojuma kvalitāti.

Neparedzētas izmaksas.

Veicot kravu pārvadāšanu, no neparedzētām izmaksām neviens nav pasargāts. Pieredze rāda, ka tās mēdz rasties visdažādāko apstākļu ietekmē, piemēram, mainoties valūtas kursam. Turklāt vienmēr var rasties fors-mažor, situācijas, kuras iepriekš nav iespējams paredzēt.

No sirds ceram, ka dotie padomi Jums palīdzēs labāk orientēties ekspeditoru pakalpojumu izmaksās un ietaupīt laiku.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/