| Artūrs Kalniņš

Elektrisks kravas vilciens UK

Elektrisks kravas vilciens UK

Dzelzceļa kravu pārvadājumiem Apvienotajā Karalistē ir potenciāls kļūt zaļākiem. Kā zināms, dzelzceļš ir lielisks palīgs brīžos, kad nepieciešams piegādāt gan tālas kravas, gan tādas, kurām piegādes termiņš nav steidzams.

Izvēloties dzelzceļa pārvadājumus, ievērojami iespējams samazināt transportēšanas izmaksas. Vilcienu operators “Varamis Rail” šī gada janvārī ir uzsācis bezoglekļa kravu pārvadājumu pakalpojumu, izmantojot ātrgaitas kravas vilcienus. Jaunais, pilnībā elektriskais vilciens kalpos kā videi draudzīga alternatīva loģistikas operācijām visā valstī. Tas nodrošinās piekļuvi pilsētas dzelzceļa stacijām, kas atrodas pilsētu centrā ar cerībām atbalstīt un sniegt piemēru tam, kā dzelzceļa nozare var piedāvāt ideālu alternatīvu arī auto kravu pārvadājumiem.

Pēc sekmīgi aizvadītiem izmēģinājumiem un testiem, kas apstiprināja vilciena noturību un praktiskumu, tika atļauta tā darbība. Projekta partneru vidū ir “Network Rail”, “Eversholt”, “Steer Consultancy” un dažādi citi labi zināmi uzņēmumi. “Network Rail” nodrošināja darbības licences, līgumus un vilcienu maršrutus, kas nepieciešami dzelzceļa kravu pārvadājumu pakalpojumu sniegšanai. Plānots, ka jaunais pakalpojums kursēs starp Skotiju un Midlendu no pirmdienas līdz pat piektdienai. Tā galvenais mērķis ir eksprespasta sūtījumi, mazumtirgotāju un trešo pušu sūtījumu piegādes. Vilciena darbība koncentrēsies uz preču piegādi nākamajā dienā.

“Varamis Rail” izmanto bijušos pasažieru vilcienu vagonus, kuri pārveidoti kravu pārvadāšanai, reaģējot uz pieaugošo pieprasījumu pēc nākamās dienas piegādes tiešsaistē iegādātajām precēm. Lielākā daļa kravas vilcienu Lielbritānijas dzelzceļos tiek darbināti ar dīzeļdegvielu, to vidējais ātrums ir aptuveni 40 kilometri stundā. Šie elektrovilcieni var sasniegt līdz pat 160 kilometrus stundā, kas nozīmē, ka brauciens starp Mossendas kravas termināli, kurš atrodas netālu no Glāzgovas, uz Birmingemu aizņems nedaudz mazāk par piecām stundām. Ar parasto kravas vilcienu šis brauciens aizņēma vidēji 16 stundas. 

Izmēģinājuma braucieni notika 2022. gada oktobrī, kas ļāva loģistikas uzņēmumiem pārbaudīt pakalpojumu, un šī gada janvāra sākumā jau sākās regulāri diennakts kravu pārvadājumi ar elektrovilcienu. “Network Rail” šajā posmā sadarbojās ar dzelzceļu operatoriem, lai nodrošinātu, ka vilcienam ir piekļuve braucieniem nepieciešamajām dzelzceļa līnijām. “Varamis Rail” izpilddirektors Fils Reads pauž, ka uzņēmums ir neticami pateicīgs par atbalstu, ko tas ir saņēmis no “Network Rail”, lai varētu sākt savu darbību, un cer turpināt šo sadarbību, jo dzelzceļa nozare vēlas sniegt savu ieguldījumu Apvienotās Karalistes dekarbonizācijā. Tiešsaistes iepirkšanās un piegāžu pieaugums pēdējos gados ir paātrinājis pieprasījumu rast videi draudzīgāku risinājumu, lai pārvadātu sūtījumus visā Apvienotajā Karalistē. Attiecīgi “Network Rail” vecākais tirdzniecības un klientu attiecību vadītājs Georgie Newby atbildēja, ka ir pateicīgs, ka viņu uzņēmums ir spējis atbalstīt šī novatoriskā jaunā pakalpojuma ieviešanu. Tas ir vairāku organizāciju smaga darba un centības rezultāts, kas cieši sadarbojas, lai loģistikas uzņēmumiem nodrošinātu lielisku, bezoglekļa pakalpojumu. Abi uzņēmumi ir gatavi sadarboties arī turpmāk, lai ieviestu citas inovācijas un turpinātu palielināt pa dzelzceļu pārvadāto kravu sūtījumu apjomu.

Paredzams, ka jaunais un pilnībā elektriskais pakalpojums, kas kalpos kā videi draudzīga alternatīva auto kravu pārvadājumiem, palīdzēs sasniegt Apvienotās Karalistes valdības noteikto mērķi līdz 2050. gadam panākt oglekļa neto nulles līmeni. Nepārtrauktai kravu novirzīšanai no autoceļiem uz pilnībā elektrificētiem dzelzceļa pakalpojumiem būs dažādi ieguvumi. Vienlaikus tas atbrīvos vietu uz koplietošanas ceļiem. Uzņēmums “Varamis Rail” arī savā tīmekļa vietnē mudina citas kompānijas izmantot ātrgaitas dzelzceļu kā uzticamu bezemisiju kravu pārvadāšanas veidu ilgtspējīgai piegādes ķēdei.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/