| Super User

Ieteikumi pārvadājot saldēto pārtiku

Ieteikumi pārvadājot saldēto pārtiku

Nav iedomājama ikdiena bez saldētās pārtikas - tā sniedz mums iespēju pārtiku uzglabāt ilgāk nezaudējot tās labās īpašības. Kā gan saldētā pārtika tiek pārvadāta?


Saldētas pārtikas pārvadājumos būtisku lomu spēlē iepakojums un sausais ledus. Iepakojot saldēto pārtiku, jāizvēlas tādi materiāli, kas notur nepieciešamo temperatūru - piemēram ar izolāciju aprīkotas kastes vai konteineri. Iepakojot preci, maksimāli jāizvairās no tukšas telpas, to labāk aizpildīt ar foliju, kas palīdzēs noturēt temperatūru. Ja ir raizes, ka krava var kust un tecēt - iepakojumu izvēlieties ūdens necaurlaidīgu.

Kā atdzīst nozares speciālisti - pārvadājums būs saldēts tik ilgi, kamēr sausais ledus būs pietiekamā daudzumā. Sausā ledus kušanas ātrums ir lielā mērā atkarīgs no iepakojuma, ledus biezuma un ārējās temperatūras. Kā vidējo daudzumu tiek ieteikts pārvadājumam nodrošināt 2,3 kg sausā ledus 24h pārvadājumam. Ja tiek izmantos sausais ledus, krava attiecīgi jāmarķē, jāatceras, ka ne visi pārvadātāji nodrošina starptautiskos pārvadājumus kravām, kas to satur. Tādā gadījumā jādomā par alternatīvām, piemēram, speciālo želeju vai parasto ledu, ja pārvadājums nav paredzēts garš..

Pirms izvēlēties pārvadātāju, kas veiks saldētas pārtikas pārvadāšanu, jānoskaidro, kāds transportēšanas veids būs piemērotākais konkrētajai kravai - vai krava jāpārvadā valsts robežās, ārpus tām, cik ātri nepieciešama piegāde. Kad pieņemts lēmums par pārvadājuma veidu, sākas kravu pārvadātāju atlase. Lai tā noritētu raitāk, jāsaprot pāris būtiskākās lietas - vai transportētājs būs tehniski spējīgs nodrošināt visus nepieciešamos apstākļus, proti, vai transporta laikā pārtika tiks vesta sasaldētā veidā saldētavā, vai tiks nodrošināta pareizā iekraušana un pats svarīgākais - laiks - vai tiks ievēroti termiņi. Jāņem vērā, ka bieži vien izvēloties ekonomiskāko variantu, var rasties problēmas ar piegādes ātrumu, tāpēc, lai maksimāli nodrošinātu drošu piegādi, ekonomiskie varianti būtu jāizskata ar īpašu vērību. Tieši ekonomiskie pārvadājuma nereti būs lēnāki par to alternatīvām.

Tāpat, plānojot pārvadājumu, jāizvēlas piemērotākais laiks, lai krava lieki neuzkavētos uzkraušanas vai izkraušanas punktos. Jārēķinās, ka jebkurā pārkraušanas reizē, temperatūra kravai celsies.

Pārvadāt saldētu pārtiku var likties kā sarežģīts uzdevums, taču veltot laiku pienācīgai izpētei un sagatavošanās darbiem, šo piegādi izdosies veikt efektīvi, ātri un kvalitatīvi.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/