| Super User

Kad ir pēdējais brīdis, lai nosūtītu Ziemassvētku dāvanas?

Kad ir pēdējais brīdis, lai nosūtītu Ziemassvētku dāvanas?

Nevienam nav noslēpums, ka kravu pārvadājumi un loģistikas nozare katru gadu tiek paralizēta tieši svētku laikā. Parasti tās ir pāris reizes gadā – Ziemassvētku laiks un Ķīnas Jaunais gads.

Mēs visi to zinām, bet kā jau katru gadu – dāvanu iegādi un nosūtīšanu atliekam uz pēdējo brīdi. Dāvanu nosūtīšana ir īpaši populāra to cilvēku vidū, kuri ir pārcēlušies uz dzīvi ārzemēs. Tuvojoties svētku laikam, cilvēki vēlās nosūtīt svētku dāvanas radiniekiem dzimtenē un otrādi. Bet kad ir pēdējais brīdis Ziemassvētku dāvanu nosūtīšanai, lai tās saņēmēju sasniegtu pirms gaidāmajiem svētkiem? Kādi ir izplatītākie piegādes ķēžu kavējumu iemesli? 

Jau sākotnēji ir iespējams izvairīties no gaidāmajiem loģistikas nozares sastrēgumiem. Visu pamatā – plānošana. Savlaicīga dāvanu iegāde, iepakošana un nosūtīšana ļauj būt soli tuvāk Ziemassvētkiem ar savlaicīgi saņemtām dāvanām. Iesakām dāvanas sākt gatavot jau novembra sākumā. Lielveikalos nebūs novērojams cilvēku uzplūdums, kā arī kravu pārvadājumi vēl nebūs tik noslogoti. Ja savlaicīga plānošana un dāvanu nosūtīšana šogad nav bijusi iespējama, ir skaidrs, ka nosūtīšana pēdējā brīdī radīs papildus izmaksas. Tas ir tikai normāli, jo atlikusī pieejamā kapacitāte ir maza un pieprasījums liels – tas nozīmē lielākas loģistikas un kravu pārvadājumu izmaksas. 

Izplatītākie piegādes ķēžu kavējumu iemesli

Laikapstākļi

Laikapstākļi ir viens no izplatītākajiem iemesliem, kādēļ nereti notiek visa veida kravu pārvadājumu kavēšanās. Laikapstākļu ietekme uz kravu pārvadājumiem iespējama cauru gadu, taču biežāk tā izplatīta tieši ziemas periodā. Stiprs sniegs var izraisīt gan avio kravu pārvadājumu kavējumus, gan ietekmēt ceļu kvalitāti, kas nozīmē, ka kravas automašīnām ir stipri ierobežotas pārvietošanās iespējas.

Pieaugošais pieprasījums

Katru gadu svētku laikā novērojams liels sūtījumu skaita pieaugums. Tas ietekmē gan loģistikas ķēdes, gan noliktavu darbību. Jo lielāks sūtījumu skaits, jo palielinās iespējas, ka sūtījums varētu iestrēgt un aizķerties noliktavā. Katru gadu arvien vairāk pieaug pieprasījums pēc dažādiem produktiem. Vairāk sūtījumu nozīmē vairāk iesaistīto darbaspēku resursu un vairāk kravas automašīnu. 

Darbinieku trūkums

Gandrīz jebkurā ražošanas un tirdzniecības nozarē darbaspēks ir īpaši noslogots Ziemassvētku laikā. Tas saistīts gan ar vēlmi gatavo produkciju nosūtīt līdz svētku laikam, gan ar gada noslēgšanu finansiālā aspektā. Atvaļinājumi, slimības un dažādi citi iemesli var kavētu un ierobežot kravu pārvadājumu ātrumu. 

Kravas auto šoferi trūkums

Kravas automašīnu vadītāju trūkums jau ilgāku laiku ir viena no loģistikas nozares problēmām. Tas, vai preces tiks piegādātas laikā, vistiešākajā mērā ir atkarīgs no kravas automašīnu vadītājiem. Nepietiekams šoferu daudzums nozīmē samazinātu maršruta reisu skaitu un lielākas pārvadājuma izmaksas. Visizplatītākais šoferu trūkuma iemesls ir darba samaksa un šoferu pensionēšanās vecuma sasniegšana – pieredzējušie šoferi darba attiecības izbeidz, savukārt jaunie darbam piesakās reti. 

Vispasaules pandēmija

Lai gan varētu šķist, ka Covid pandēmija ir beigusies, tā nebūt nav. Joprojām dažādās pasaulēs vietās, piemēram, Ķīnā, Covid noteikumi ir visaugstākajā drošības līmenī. Katrs saslimšanas gadījums tiek rūpīgi izmeklēts, kas nozīmē, ka pat viens pozitīvs gadījums var nozīmēt rūpnīcas vai noliktavas slēgšanu. Noliktavas slēgšana nozīmē loģistikas ķēdes kavējumus. 

Katram kravu pārvadātāju uzņēmumam ir savi noteikumi un termiņi, lai Ziemassvētku dāvanas varētu paspēt nosūtīt līdz gaidāmajām brīvdienām. Tie var atšķirties, tāpēc precīzus piegādes laikus uzzināsiet sazinoties ar konkrēto kravu piegādātāju. Kā jau nopratāt, tad vislabākais un drošākais veids ir savlaicīga dāvanu iegāde un nosūtīšana. Vai jau nosūtīji savas Ziemassvētku dāvanas? 


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/