| Renārs Bērzs

Kravas mērvienība LDM - Loading meters

LDM - Loading meters

Kraušanās metri jeb loading meters, saīsinājumā LDM tiek plaši izmantoti kravu pārvadājumos. Jebkuru pārvadājumu cenas, kas tiek veikti tenta veida piekabēs, tiek aprēķināti izmantojot LDM.

Šo mērvienību pārsvarā izmanto Eiropas auto kravu pārvadājumos.

Kā mēra LDM?

1 kraušanas metrs ir 1 metrs kravas garumā, kas tiek iekrauts treilerī/kravas auto.

Tie tiek aprēķināti pēc formulas: Kravas garums x kravas platums/2,4(standarta treilera platums) = LDM.

Piemēram, vienas Euro paletes izmērs ir  1.2m x 0.8m/2,4m= 0.4 LDM

Eiropā 13,6m ir izplatītākais kravas auto garums.  Ja pirmajā acu uzmetienā liekas īpatnējs izmērs, tam ir praktisks pamatojums. Jo šāda izmēra kravu kastēs var iekraut 33 Euro paletes (0,8m x 1,2m).

Maksimālais svars uz vienu kraušanas metru ir 1,850 kg, kolīdz krava to pārsniedz, automātiski tiek rēķināti 2 vai vairāk kraušanās metri. 

Kāpēc tiek izmantoti kraušanas metri?

Šāda mērvienība tika ieviesta vienkārša iemesla dēļ – kravu izmēri un svars mēdz būt daudzveidīgs un noteikt vienu rentablu cenu nav vienkārši. Viens pārvadā apģērbus sapakotus kastēs, cits dīvānus. Turklāt katrā valstī ir savi tarifi, tādēļ palīgā tiek ņemta formula, kas palīdz cenu aprēķinam.

Vienkāršākos vārdos, kraušanās metri ļauj aprēķināt maksas svaru, kas ir kravas tilpuma svars. Izmantojot kraušanas metrus, ir iespējams daudz labāk aprēķināt izmaksas. Tas arī noder gadījumos kad krava ir liela izmērā, taču nav smaga. Maksas svars palīdz savienot tādas lietas kā apjoms un svars.

Kraušanas metri tika ieviesti gandrīz vienlaicīgi ar kravas mašīnu un loģistikas nozares attīstību. Palielinoties sūtīšanas apjomiem un uzlabojoties tehnoloģijām un transportēšanas iespējām, radās nepieciešamība pēc mērvienības, kas standartizēti spētu aprēķināt optimālos transportēšanas apjomus. LDM jeb kraušanas metri loģistikā ir ienākuši, nu jau, kā standarta mērvienība, un loģistikas nozare bez tiem nav iedomājama.

 

Internetā ir pieejamas daudz un dažādas vietnes, kurās ir iespējams ļoti ērti aprēķināt, cik daudz kraušanas metru aizņem konkrētās kravas daudzums, kas ļauj efektīvāk plānot loģistikas procesus un izmaksas. 


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/