| Super User

Loģistikā nozīmīgi datumi

Loģistikā nozīmīgi datumi

Loģistika ir nebeidzams process visā pasaulē - veikaliem un pircējiem jāpiegādā preces no noliktavām, jāsagādā ražošanai nepieciešamās sastāvdaļas vai jānosūta pirmie preču paraugi sadarbības partneriem. Lai process turpinātos tikpat raiti jāņem vērā, ka dažādas valsts brīvdienas ietekmēs piegādes.


Ziemassvētki

Vienu no izplatītākajiem “sastrēgumiem” pārvadājumu ziņā veido Ziemassvētki. Tas ir viens no darbīgākajiem laika periodiem gadā, galvenokārt tāpēc, ka gatavošanās šiem svētkiem sākas jau novembrī. Veikali piedāvā atlaides un uzņēmumiem nepieciešami divreiz vairāk resursu, lai saražotu un apmierinātu pieprasījumu. Ir nepieciešams savlaicīgi veidot kontaktus ar piegādātājiem, kā arī, saprast aptuveno preču apjomu. Tipiski šis laika periods ir no novembra beigām, līdz decembra beigām. Lai šis periods ritētu veiksmīgi, ir ieteicams pārskatīt iepriekšējo gadu procesu stiprās un vājās puses, būt elastīgiem, jo šajā laikā viss ir ļoti mainīgs. Drošībai izstrādāt arī rezerves rīcības plānu, kas sniegs papildus drošību un pārliecību - kā vadībai, tā darbiniekiem.

Darba svētki jeb vispasaules strādnieku diena

Šos svētkus svin 1. maijā, un vairumā valstu, šī diena ir brīvdiena. Varētu šķist, ka viena brīvdiena nespēj radīt īpašus pārbaudījumus, taču kas ir būtiski, ka maija sākumā un aprīļa beigās vairākas valstis atzīmē neatkarības dienas – Latvija 4. maijā, Rumānija 9. maijā. Vācijā mēneša sākumā svin maija svētkus, kas saistīti ar ziemas beigām un vasaras sākumu, savukārt Polijā, 9. maijā svin konstitūcijas dienu. Organizējot loģistikas operācijas Eiropas robežās maija mēnesī, ir jāņem vērā, ka piegādes un noliktavu darbības var būt lēnākas saistībā ar svētkiem. Zinot, ka šie datumi var būt nedēļas nogalē, ir jārēķinās ar iespējamu darba nedēļas saīsinājumu. Maijā svētku dienas Eiropā ir teju katru nedēļu, kas noteikti ir jāņem vērā un jāizvērtē situācija attiecīgi.

Reliģiskie svētki

Eiropā galvenais reliģiskais virziens ir kristietība, ko Eiropā atzīmē ar brīvdienām. Apskatīsim svarīgākos. Noteikti jāpiemin Lieldienas, tās parasti ilgst trīs dienas, taču ja tiek svinētas un ieskaitītas Lielā Piektdiena un Augšāmcelšanās diena, brīvdienas tiek pagarinātas. Šajā laika posmā vairums cilvēku Eiropā atpūšas un pavada laiku ar ģimenēm, ko izmanto tirdzniecības vietas, jo parādās lielāks pieprasījums pēc dažādām precēm un pakalpojumiem. Svarīgi atrast partnerus, kas būtu gatavi iesaistīties. Polijā, un citās katoļticīgās valstīs svin Korpuskristi svētkus, tos svin ceturtdienā, pēc Trīsvienības Svētdienas Polijā. Šie svētki ir nacionāla brīvdiena, un lielākā daļa uzņēmumu un iestāžu šajā dienā nestrādā. Šie svētki katru gadu ir atšķirīgā datumā, tie var būt sākot ar maija beigām līdz jūnija sākumam. Polija ir ļoti izplatīts partneris vairumam loģistikas uzņēmumu, un Eiropā, loģistikas ziņā Polija ir spēcīgs centrs, tāpēc ir vērts iegaumēt šos svētkus, lai izvairītos no potenciālas laika zaudēšanas un veiksmīgi īstenotu projektus.

Skolas sākums

Katru gadu laika posmā no augusta līdz septembrim, lielākajā daļā pasaulē atsākās skolās mācības. Šis laiks loģistikā nes līdzi sev zināmus pārbaudījumus. Šajā laika posmā pieaug pasūtījumu skaits, kā arī sūtījumu apjomi. Abi šie faktori būtiski ietekmē transportlīdzekļu ietilpību, preču pieejamību, izmaksas, kā arī partnerības iespējas. Šajos datumus loģistikas operācijām nepieciešama sevišķa plānošana, kā arī operatīva darbība. Pareizi plānojot darbības, šis periods noteikti būs ienesīgs.

Ķīniešu Jaunais gads

Ķīniešu Jaunais gads tiek noteikts pēc mēness kalendāra, šos svētkus svin otrajā jaunajā mēnesī pēc ziemas saulgriežiem, tāpēc to datums katru gadu mainās. Šis datums var būt sākot ar 21. janvāri līdz 20. februārim.

Papildus ierastajiem svētkiem, katrai valstij ir nozīmīgi datumi, kuri ir svētku dienas. Vidēji katrai valstij ir ap 12 nacionālajām svētku dienām - brīvdienām Tādēļ veidojot sadarbību ar citām valstīm, noskaidrojiet kādas brīvdienas un svētki tajā tiek atzīmēti. Tas ļaus ne tikai veiksmīgi plānot piegādes, bet iespēju apsveikt sadarbības partnerus tādējādi nostiprinot biznesa attiecības.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/