| Super User

Mākslīgais intelekts noliktavā

Mākslīgais intelekts katru dienu iekaro jaunas nozares mūsu sabiedrībā, un loģistika nav izņēmums. Kā mākslīgais intelekts tiek izmantots noliktavu procesos? Kādi ir plusi un kādi ir mīnusi? 

Mākslīgais intelekts noliktavā izpaužas dažādos veidos. Viens no veidiem, automatizēti vadītais transportlīdzeklis, kas pārvietojas pa iepriekš programmētu maršrutu. Šāda veida transportlīdzekļi reizēm ir arī manuāli vadāmi. Tie uztver apkārtējo vidi ar kameru, radioviļņu, lāzeru vai magnētu palīdzību un pārvietojas pa marķētām vietām. Tos izmanto lai noliktavas telpās pārvietotu teju jebkāda veida kravu, ir transportlīdzekļi, kuri ir radīti lai pārvietotu sprāgstvielas, sevišķi smagas kravas utt. Šāda veida mākslīgais intelekts noliktavā ir viens no straujāk augošajiem. 

Līdzīgi automatizēti vadītiem transportlīdzekļiem, ir autonomie mobilie roboti. Tie darbojas pēc līdzīga principa, taču tie ir daudz "gudrāki". Tie paļaujas tieši uz mākslīgo intelektu kas tiem ļauj orientēties un uztvert vidi daudz kvalitatīvāk un efektīvāk. Vairums šādu robotu tiek izmantoti e-komercijas noliktavās, lai atvieglotu šķirošanas un ievākšanas procesus. Ir skaidrs, ka šāda veida mākslīgie intelekti spēj ievērojami uzlabot noliktavu procesu darbību, taču kādi mīnusi un problēmas ir jāņem vērā? 

Noliktavu izmēri ir viens no faktoriem. Noliktavu izmērs var izrādīties nepiemērots un apgrūtinošs robotu un automatizēto transportlīdzekļu pārvietošanās ceļu izveidei, kas radītu jaunas problēmas. Noliktavas pārveidošana šo mākslīgo intelektu dēļ nebūtu pareizākais lēmums, ņemot vērā, ka tas radītu ievērojamus traucējumus vairākām operācijām. Ideāla izmēra noliktavas šādiem mākslīgajiem intelektiem ir garas vienstāvīgas noliktavas ar pietiekami daudz vietu bez liekiem elementiem, kas spētu apgrūtināt to darbību. Pavisam noteikti, vēl kāds mīnuss ir to izmaksas un apkope, kas ir specifiska un pieprasa attiecīgus speciālistus, taču, izvērtējot visus aspektus, tiek secināts, ka šāds risinājums ir efektīvāks, tas var ilgtermiņā ietaupīt resursus. 

Mākslīgais intelekts spēj palielināt noliktavu darbību efektivitāti, samazinot cilvēku darbaspēku, piemēram, pārvietošana, šķirošana utt. Darbiniekiem atliek tikai jau sagatavotās kravas novietot attiecīgajās vietās. Tas novērš darbinieku izdegšanu, kas var notikt, ja ilgāku laika periodu ir jādara viens un tas pats uzdevums. Mākslīgais intelekts noliktavās noteikti ir vērtīgs resurss, tas, protams, nekad nespēs pilnībā aizstāt darbiniekus, taču ja pareizi to spēj integrēt un pielietot, tad tas kopā ar darbiniekiem spēj sasniegt jaunus efektivitātes līmeņus. 

Mākslīgais intelekts spēj palīdzēt ar dažādu situāciju prognozēšanu. Ņemot vērā, ka tas paļaujas uz dažādu paraugu pamata, tas spēj atrast alternatīvus uzdevuma izpildes veidus. Gluži kā visur, arī loģistikā ir iespējamas neparedzētas situācijas, kuras jāatrisina cik ātri iespējams. Mākslīgais intelekts spēj tikt galā ar šādiem uzdevumiem pateicoties tā elastīgajai būtībai, kas tajā ir ieprogrammēta. Mākslīgais intelekts lieliski spēj atvieglot tādus uzdevumus kā inventarizācija un datu apstrāde, šie vienmuļie pienākumi ir kā radīti mākslīgajam intelektam, un tie tos veic ar lielu precizitāti. Cilvēkiem šie pienākumi aizņem daudz laika un ir lielāka iespēja pieļaut kļūdas, taču mākslīgais intelekts to spēj paveikt sekunžu laikā. Tas izmanto visus tam pieejamos datus, tādējādi atrodot labāko risinājumu pārsteidzoši ātri. Mākslīgais intelekts noliktavās pavisam noteikti ir vērtīgs palīgs, taču tas nekad nespēs aizstāt cilvēku darbaspēku.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/