| Super User

Muitas suņi, mīti un patiesība

Muitas suņi, mīti un patiesība

Bez šiem četrkājainajiem sargiem loģistikas nozare nav iedomājam. Speciālo treniņu dēļ tie ir izcili palīgi robežsargiem briesmu un nelegālu procesu novēršanā.

Taču par tiem ir dažādi mīti, apskatīsim tos un noskaidrosim, cik patiesi tie ir. Muitā suņi tiek izmantoti jau kopš 1970. gada, kā centiens samazināt narkotisko vielu un kontrabandas preču ievešanu caur ostām, lidostām un robežkontroles punktiem. Kā šie suņi strādā? Noteikti ceļojot esam redzējuši to, ka šie suņi pārbauda somas vai cilvēkus. Šie suņi strādā kopā ar speciāli trenētu kinologu, lai identificētu konkrētas vielas un laikus novērstu pārkāpumus!

Mīts - Muitas suņi tiek pieradināti pie narkotiskām un citām vielām lai tās atrastu. Šis mīts nav patiess, suņi šīs vielas spēj atrast pateicoties intensīviem treniņiem. Mīts - suņiem ir jābūt konkrētas šķirnes un vecuma. Mīts ir daļēji patiess, suņiem ir jābūt 1-3 gadus veciem, taču to šķirnes var atšķirties, parasti izvēlas Vācu aitu suņus, labradorus, retrīverus, taču jauktas šķirnes suņiem arī ir tikpat lielas iespējas atrasties dienestā, kā arī suņu dzimums nav noteicošais. Muitas suņus visbiežāk iegūst no patversmēm, taču nereti arī no privātpersonām, kuru suņi atbilst kritērijiem. Kas notiek ar šiem suņiem, kad tie vairs nav spējīgi pildīt savus pienākumus? Parasti šādā gadījumā kinologs, kurš strādā ar šo suni, to adoptē, taču, ja šāda rīcība nav iespējama, tad sunim tiek atrastas labas mājas citur. 

Cik efektīvi ir suņi muitā? Suņi muitā ir ļoti efektīvi un produktīvi. Uz robežām suņi spēj pārbaudīt mašīnu 5-6 minūšu laikā, kas cilvēkam 

aizņemtu 20 minūtes laika. Suņu komanda, kas sastāv no kinologa un suņa, spēj pārbaudīt ievērojamu daudzumu kravas mazā laika periodā. Suņi muitā ir neatņemama sastāvdaļa, pateicoties to spējām un treniņiem, tie novērš potenciālus draudus un veicina dažādu loģistikas procesu drošību. Mūsu ikdiena nav iedomājama bez tiem. Šie suņi var šķist agresīvi un noslēgti, taču patiesībā tie ir ļoti emocionāli un tie pieķeras saviem partneriem. 

Šie suņi spēj ar ožas palīdzību sajust visdažādākās vielas un priekšmetus, piemēram, narkotikas, kontrabandas preces, naudu, ieročus, cilvēkus un vēl citas lietas. Viens suns nespēj ar ožas palīdzību atrast vairākas substances, tā oža ir trenēta tikai konkrētas vielas vai priekšmeta atrašanā. Tāpēc atšķirīgiem uzdevumiem ir nepieciešami dažādi suņi. Interesants fakts par šiem suņiem ir tāds, ka tie spēj sajust vēzi cilvēkos, it īpaši, tie spēj to sajust tā agrīnajās stadijās. 

Tipiski robežsardzē tiek izmantoti divu veidu suņi, vieni, kas spēj atrast narkotiskās vielas un otri, kas specializējas sprāgstvielu atrašanā. Šāda veida darbība palīdz robežsargiem efektīvāk pārmeklēt kravas un transportlīdzekļus, ļaujot robežkontroles procesiem ritēt straujāk, kā arī suņa trenēšana vienā specifiskā virzienā ļauj tam veikt savu uzdevumu labāk un ātrāk. Cilvēks nekad nespēs aizstāt un nodrošināt to, ko spēj paveikt speciāli apmācīts un trenēts muitas suns. 


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/