| Super User

Salikto kravu ieguvumi un riski

Saliktās kravas

Nereti loģistikā tiek izmantos termins - saliktās kravas. Ko tas nozīmē? Pretstatu pilnajām kravām, kur viss konteiners vai kravas telpa tiek izmantota viena klienta precēm, saliktās kravas ir pakalpojuma veids, kurā tiek pārvadātas vairākas nelielas kravas līdzīgā virzienā vienā pārvadājumā.

Kādi ir ieguvumi izmantojot salikto kravu iespējas?

Viena no lielākajām priekšrocībām saliktajās kravās ir to cena. Apvienojot kravas ar citiem sūtītājiem, ļauj ievērojami samazināt izmaksas, kas īpaši noder gadījumos, kad krava nav liela un nav nepieciešamība izmantot veselu konteineru. Šādā veidā sūtīšanas izmaksas tiek izdalītas attiecīgi pēc kravas lieluma.
Ekoloģiskās pēdas nospiedums - tuvāk nākot ES noteiktajiem plāniem saistībā ar izmešu samazinājumu arvien vairāk biznesu aizdomājas kā taupīt dabas resursus. Pārvadājot saliktās kravas tiek patērēts mazāk degvielas, kā gadījumos, ja visas kravas tiktu vestas atsevišķi.

Kāda ir salikto kravu tirgus daļa?

Projekta "CO3 project" pētījumā tika noskaidrots, ka 20% kravas automašīnu Eiropā pārvietojas tukšas, savukārt pārējo kapacitāte tika aizpildīta aptuveni līdz 50%. Turklāt tika pētīts, ka nepilnos 10 gados būtiskas izmaiņas Eiropā kraušanas paradumos netika novērotas.
Uzņēmumi efektivitātes celšanai, izmanto loģistikas centrus vai konsolidētās rūpnīcas, lai būtu droši, ka kravas transports tiek izmantots pilnvērtīgi. Parūpējoties, lai kravas starp iekšējām uzņēmuma struktūrām vienmēr būtu pilnas un samazinot auto pārvadātāju skaitu uz gala piegādes vietām, kāds uzņēmums būtiski uzlaboja savu efektivitāti. Sākotnēji kravas aizņēma 35-45% no pieejamās telpas, pēc ieviestajām izmaiņām kravas aizpildījums tika pacelts uz 90%.

Izaicinājumi salikto kravu pakalpojumos

Viens no lielākajiem izaicinājumiem saliktajos pārvadājumos ir plānošana, lai visas kravas tiktu laicīgi paņemtas un attiecīgi piegādātas bez liekas kavēšanās. Šajā procesā ir vairākas iesaistītās puses, līdz ar to tas prasa laiku un pastiprinātu komunikāciju starp pārvadātājiem un klientiem.

Lai sūtījumi nekavētos, tie laicīgi tiek sakrauti konteineros atbilstoši galamērķiem, lai izkraušanās būtu secīga un loģiska.

Turklāt ar papildus laiku jārēķinās noliktavās un loģistikas centros, kad kravu nepieciešams pārkraut - kravas nereti ir dažādos izmēros, līdz ar to, tas prasa vairāk laika rūpīgai iekraušanai.

Piegādes termiņi - pieaugot pieprasījumam interneta veikalos, pieaug arī patērētāju vēlmes pēc ātrām piegādēm. Līdz ar to piegādes bieži vien tiek plānotas pēdējā brīdī.

Ņemot vērā šo pārvadājumu sarežģītību, ne visi pārvadātāji ir gatavi sniegt salikto kravu pārvadājumus. Nereti tas ir pieredzes trūkuma vai šaura kontaktu loka dēļ.

Saliktās kravas, protams, nav piemērotas jebkuram uzņēmuma, sākotnējā posmā jāizvērtē visi iesaistītie riski un ieguvumi, lai biznesa modeli būvētu paredzot salikto kravu piegādes.


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/