Ko loģistikas nozare sagaidīs 2023. gadā? 21. gadsimts līdzi nes virkni tehniskos uzlabojumus dažādās dzīves jomās.
Jauni tehniskie uzlabojumi ļauj atvieglot dažādus loģistikas procesus, piemēram, dokumentu digitalizācija, maršrutu optimizēšana, noliktavu automatizēšana un dažādas citas lietas, kuras loģistikas darbinieku ikdienu atvieglo un padara vienkāršāku. Pēdējie gadi bijuši izaicinājumiem pilni - pandēmija, inflācija, Krievijas iebrukums Ukrainā, kā arī piegādes ķēžu problēmas. Kā zināms, jauni izaicinājumi liek pārskatīt uzņēmuma darbību un rast idejas kā veiksmīgāk turpināt darbību. Ir laiks pieņemt jaunus tehnoloģiskos risinājumus.
Viena no 2023. gada loģistikas tendencēm ir “digitālie dvīņi”, kas jau vairākus gadus sevi pozicionē kā vienu no šī brīža vadošajām tehnoloģiskajām tendencēm. Tās nav tikai objektu, telpu, fizisko sistēmu vai procesu digitālās kopijas, ar kurām tiek iegūti precīzāki dati, samazinātas izmaksas vai jau laikus prognozētas iespējamās kļūdas. Tie spēj digitalizēt informāciju un sistemātiski segmentēt un marķēt to. Piegādes ķēdes var izveidot un optimizēt, procesus un iekārtas var automatizēt, izmantojot citas tehnoloģijas, piemēram, AI. Var uzlabot drošību un optimizēt kvalitātes kontroli. Šī tehnoloģija ļauj mainīt komponentus, kurus mēs vēlamies redzēt digitālajā pasaulē, līdz tie tiek optimizēti un sasniedz labāko versiju reālajā pasaulē. Tas pilnībā mainīs to, kā tiek pilnveidoti biznesa procesi. Tāpat spēs uzlabot efektivitāti un ietaupīs izmaksas būvniecībā, aeronautikā, veselības aprūpē, izglītībā, protams, kravu pārvadājumos un loģistikas nozarē kopumā.
Iepriekš pieminētā tehnoloģija AI ir viena no nozīmīgākajām tendencēm, kas cieši saistīta ar IoT ierīcēm - IoT ir ierīču un lietu sistēma, kas tiek implantēta ar sensoriem, programmatūru un elektroniku, lai uzsāktu datu un informācijas apmaiņu un vākšanu. Šādu ierīču drošības spēju uzlabošana būs uzņēmumu prioritāte, un mākslīgais intelekts būs šīs darbības centrā. 5G attīstība nozīmē ātrāku saziņu un iespēju pieslēgt vairāk ierīču tīklam, tādejādi nodrošinot aktīvāku pieeju drošības risinājumiem un ļaus ātri automatizēt lēmumu pieņemšanas procesus un izveidot modeļus no nepilnīgiem vai modificētiem datiem. Algoritmi iegūst informāciju no draudu datiem, ļaujot tiem ātrāk atklāt briesmas, sasniegt minimālu kļūdas robežu, prognozēt iespējamos draudus un palīdzēt kiberdrošības ekspertiem izveidot stabilākus protokolus.
Mūsu ikdienas dzīvē ir arvien vairāk viedierīču, taču līdz šim mēs saskārāmies ar dažām komunikācijas problēmām dažādu platformu vai operētājsistēmu dēļ. 2023. gadā plāno izstrādāt globālus standartus un protokolus efektīvākai saziņai. IoT tehnoloģija apkopo un interpretē tehnoloģiju savāktos datus un pēc tam sniedz informāciju par procesu, lai uzlabotu efektivitāti, ietaupītu ražošanas izmaksas, atklātu jaunas uzņēmējdarbības iespējas un patērētāju tendences. Ir paredzēts izmantot līdz pat 50 miljoniem IoT ierīču, kas radīs milzīgu savstarpēji savienotu ierīču tīklu, kas uzņēmumiem nodrošinās lielāku drošību, efektivitāti un lēmumu pieņemšanu, jo tiks apkopoti un analizēti vairāk datu.
Apņemšanās īstenot uzņēmējdarbības modeļus, kas vairāk orientēti uz vidi, ir saistīta ar enerģētikas krīzi, kurā pašreiz esam. Apvienojot abus, tiek radītas jaunas formulas, lai samazinātu mūsu arvien pieaugošo atkarību no ogļūdeņražiem. Šī iemesla dēļ tehnoloģijas var mainīt situāciju. Mākslīgais intelekts ir izdevīgs, jo īpaši tāpēc, lai palielinātu ieguvumus no atjaunojamiem energoresursiem, piemēram, vēja un saules enerģijas, izmantojot prognozējošu apkopi. Var atklāt anomālijas un prognozēt kļūmes, pirms tās rodas, tādējādi ievērojami ietaupot izmaksas. Ekoloģiskais ūdeņradis ir arī viena no lielākajām cerībām augstā emisiju līmeņa samazināšanai, ko rada tādas nozares kā transports.
Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/