| Super User

Volvo kravas automašīnas – 50. līdz 80. gadi

Volvo kravas automašīnas – 50. līdz 80. gadi

Volvo markas kravas automašīnas sāka ražot Zviedrijā 1928. gadā. Gadiem ejot tās attīstījās un iekaroja savu vietu tirgū.

Tās vienmēr bijušas uzticamas, drošas un dārgas.. Reti kurš varēja atļauties Volvo markas kravas automašīnu! Neviena desmitgade nav piedzīvojusi tādu kravas automašīnu nozares attīstību kā pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados. Pēc atgūšanās no Otrā pasaules kara, pieprasījums pēc kravas automašīnām visā Eiropā strauji pieauga. Līdz ar spēcīgāku un jaudīgāku dzinēju parādīšanos ir izstrādāti smagāki un garāki kravas automobiļi. Pieaugot kravas automašīnu svaram, tika meklēts risinājums dzinēja jaudas palielināšanai.


Kravas automašīnas ar uzlabotu jaudu

Volvo auto ar uzlabotu jaudu

Viens no visu laiku slavenākajiem Volvo kravas automobiļiem bija L39 Titan, kas tika laists tirgū 1951. gadā. Šī kravas automašīna kļuva par vienu no inovatīvākajām kravas automašīnām, kad 1954. gadā tās tika ražotas ar turbo dzinēju. Rezultāts bija satriecošs un negaidīts. Dzinēja svaram palielinoties tikai par 25 kg, tā jauda palielinājās par 35 zirgaspēkiem (ZS). Tas bijis būtisks Volvo jauninājums ar uzlabotu vadītāja kabīni un efektīvāku dzinēju. Komandai izdevās zem kravas automašīnas pārsega uzstādīt salīdzinoši nelielu turbīnas dzinēju, kas padarīja Volvo par pasaulē pirmo sērijveidā ražoto kravas automašīnu ar turbokompresoru. Tāpat būtiski tika uzlabotas automašīnas armijas vajadzībām. TL 22 bija paredzēts īpašiem militāriem uzdevumiem. Kravas automašīna ir aprīkota ar uzticamu A6 benzīna dzinēju ar 115 ZS jaudu. Lieliskā veiktspēja ļāva šo kravas automašīnu, ieskaitot tās modifikācijas, izmantot Zviedrijas militārpersonām četras desmitgades!


1960. gads – ceļu karalis

Volvo auto vēsture

60. gados kravas automašīnas beidzot tika atzītas par labāko transportlīdzekli. Tas galvenokārt ir saistīts ar starptautiskās ceļu infrastruktūras izveidi drošiem un efektīviem kravu pārvadājumiem. Tajā pašā laikā Zviedrijas tirgū parādījās pirmās sertificētās vadītāja kabīnes. Kravas automašīna F88 – ceļu karalis! Sākotnēji tā tika izstrādāta Amerikas tirgum, taču šī modeļa panākumi ir noveduši pie tā straujas ieviešanas arī uz Eiropas ceļiem. Pirmkārt, mainījās pašas kravas automašīnas forma un kabīne. 1965. gadā ražoja pēdējo apaļās kravas automašīnas modeli. Jaunums - iebūvēta paceļamā kabīne, kas atviegloja galveno tehnisko lietu aizsniegšanu. Pret triecieniem aizsargātā kabīne bija aprīkota ar guļamo zonu un dzīvojamo telpu vienam vai diviem vadītājiem. Papildus tika ieviests jauns dzinējs - 10 litru turbo dzinējs, jauna 8 pakāpju ātrumkārba un uzlabota šasija. F88 ir attaisnojis uz sevi liktās cerības, veiksmīgi radot standarta Eiropas tālsatiksmes transportlīdzekli. Pateicoties šim modelim, kravas automašīnu efektivitāte sasniedz jaunas virsotnes, kravas tiek piegādātas ātrāk un drošāk.


1970. gadi - jauni drošības standarti

Volvo drošibas standarti 70. gados

20. gadsimta 70. gados tika izlaista jauna, satriecoša kravas automašīnu sērija, kas ir bijusi modē gadiem ilgi - Volvo F10 un F12. Volvo ir izveidojis īpašus modeļus, kuras mērķis ir uzlabot ekonomiju un drošību. Labākais šī darba rezultāts ir F10 un F12 kravas automašīnas, kas ir izvirzījušas pilnīgi jaunus ekonomijas un drošības standartus. Piemēram, kabīne tika uzstādīta uz šasijas ar atsperu piekari, radot maigāku braukšanas vidi un ievērojami samazinot muguras sāpes, kas rodas, ilgstoši sēžot vienā pozā. Kravas automašīnu logi ir ievērojami paplašināti, kas veicina labāku redzamību un paaugstinātu drošību uz ceļa.


1980. gadi - rūpes par vidi

volve rūpes par vidi

80. gados kravas automašīnas tika ne vien attīstītas tehniski, bet tika domāts arī par ekoloģiju un ietekmi uz vidi. Izmešu samazināšanai ir izstrādāti labāki, spēcīgāki un mazāk kaitīgāki dzinēji. Pieaugot pneimatisko piekares sistēmu izmantošanai, autovadītāju dzīve, pārvietošanās pa ceļu un preču pārvadāšana ir kļuva daudz ērtāka. 1985. gada vasarā Volvo iepazīstināja ar lieljaudas kravas automašīnu grupu FL6, FL7, FL10. Šie modeļi ir aprīkoti ar 10 litru dzinēju, kas sasniedz 318 ZS un ir videi draudzīgs. Arī instrumentu paneļa izkārtojums ir radikāli mainīts, un visas galvenās funkcijas ir novietotas vadītājam daudz ērtākā stāvoklī. FL7 un FL10 ir kļuvuši ļoti populāri daudzās valstīs, piemēram, Lielbritānijā, šie modeļi ir kļuvuši par populārākajiem no visiem Volvo kravas automobiļiem. Par Volvo pirmsākumiem uzzini šeit!

 


Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/