80. gadi bija vides risinājumu desmitgade, ekonomiskāku transportlīdzekļu ražošana, un IT risinājumu ieviešana, transporta vēsturei virzoties uz 21. gadsimtu.
Volvo ir ieviesis savu pirmo Dynafleet transportlīdzekļu vadības sistēmu, kuras modifikācijas tiek plaši izmantotas mūsdienu transportlīdzekļos. Ar sistēmas palīdzību iespējams veiksmīgi optimizēt darbaspēka izmaksas, uzraudzīt transportlīdzekļa ekonomiskos aspektus, ka arī uzraudzīt degvielas patēriņu. Šīs sistēmas priekštecis Dynafleet 2.0 bija īsts palīgs uzņēmumiem ar lielāku kravas automašīnu parku!
Uzlabota paaudze
Šķiet dabiski turpināt attīstīt veiksmīgo F10, F12, F16 kravas automašīnu līniju. Ražotājs bija daļēji apmierināts ar šo modeļu kravas automašīnu dizainu, taču bija skaidrs, ka izmaiņas noteikti neapsteigs dzinējus un to sastāvdaļas. Šiem kravas automašīnu modeļiem ir plānota pilnīgi jauna dzinēju paaudze, kuras mērķis ir veiksmīgi integrēt 12 litru dzinēju jau esošajos modeļos. Ir uzsākta pilnīgi jauna D12 dzinēja ražošana un izstrāde. Pirmo reizi Eiropā kravas automašīnu dīzeļdzinējs ir atbildis iepriekš izvirzītajām prasībām automašīnu dzinējiem. Ap 1985. gadu tika izstrādāti galīgie plāni Volvo FH12 un FH16, kuriem bija jāparādās tirgū pirms 1990. gada. Plānos bija izstrādāt novatorisku degvielu taupošu un jaudīgu dzinēju ar koda nosaukumu "D12" un pielāgot šo dzinēju šiem kravas automašīnu modeļiem. Skaitļi nosaukumos "FH12" un "FH16" attiecas uz dzinēja tilpumu attiecīgi 12 un 16 litri. Lai pēc iespējas efektīvāk izmantotu degvielu un samazinātu kaitējumu videi, ir izmantota elektroniskā dīzeļdegvielas iesmidzināšanas sistēma. Ir veikts liels projektēšanas darbs, lai samazinātu vēja pretestību, tādējādi uzlabojot veiktspēju un samazinot degvielas patēriņu. Arī dzinēja jauda pieaugusi līdz 660 ZS. FH12 un FH16 pēc izvēles bija viena, divas vai pat trīs piedziņas asis.
Volvo iesoļo 21. gadsimtā
Jaunajā tūkstošgadē pieprasījums pēc kravas automašīnām ir pieaudzis vēl vairāk, un kravas autotransports ir kļuvis praktiski neaizvietojams. Lai gan galvenie mērķi ir transporta ekonomija un zemas transporta izmaksas, augsta prioritāte ir arī drošība, ergonomika, augsti vides rādītāji. Amsterdamas kravas automašīnu izstādes apmeklētāji 2000. gadā aprīlī pirmo reizi ieraudzīja Volvo NH12 Eiropas versiju — augsto tehnoloģiju transportlīdzekli jaunajai tūkstošgadei. Šīs kravas automašīnas ir aprīkotas ar mūsdienīgu, elektroniski vadāmu Volvo D12C tiešās iesmidzināšanas dzinēju un tiek pārdotas ar Volvo Dynafleet 2.0 transportlīdzekļu vadības sistēmu. 2006. gada pavasarī Volvo iepazīstināja ar pilnīgi jaunu FL kravas automašīnu modeļu klāstu vidējai klasei. Maksimālai elastībai Volvo FL piedāvā trīs kabīnes modifikācijas. Dienas kabīni vienas dienas pārvadājumiem, Comfort kabīni, kas ir ievērojami ietilpīgāka un piemērota nakšņošanai, kā arī vairāku vadītāju kabīni otrajam vadītājam vai pasažierim. Jaunais FL ir aprīkots ar jaudīgu D7E 7,3 litru dzinēju no 240 līdz 280 ZS. Šo modeli iespējams darbināt ar manuālo vai pilnībā automātisko pārnesumkārbu. Tuvojoties 21. gadsimta otrajai desmitgadei, Volvo kravas automašīnas ir kļuvušas vēl jaudīgākas, efektīvākas, ērtākas, drošākas un videi draudzīgākas. Pasaules ekonomikai svārstoties, kravas auto prasībām ir jābūt ne tikai ekonomiskām, ergonomiskām un vides ziņā ilgtspējīgām, bet arī labi jāspēj sadarboties ar visu transporta sektoru. Jaunais FH sērijas modelis tirgū tika laists 2012. gadā. Šīs sērijas kravas automašīnu ražošana aizsākās jau 20. gadsimtā. Tā ir izpelnījusies šoferu cieņu. Lai uzlabotu vadītāja komfortu, šis modelis ir aprīkots ar ParkCool klimata kontroles sistēmu.
Ar elektrību darbināma kravas automašīna
Vācijā tika veikts pirmais neatkarīgais energoefektivitātes tests Volvo kravas automašīnai ar pilnībā piekrautu piekabi. Veiktais attālums ar vienu akumulatora uzlādi pārsniedza oficiālajā ziņojumā norādīto, un enerģijas patēriņš bija pat par 50 procenti mazāks nekā citiem dīzeļa modeļiem. Pārbaudītais Volvo FH Electric ir aprīkots ar 490 kW elektromotoru un kopējo masu 40 tonnas. Vācijā, īpašā 343 km garajā Green Truck Route maršrutā tika izmēģināta jaunās kravas automašīnas darbība. Trasē tiek testētas dažādu ražotāju kravas automašīnas uz lielceļiem, kalnainā reljefā un šauros ceļa posmos. Braukšanas dinamika bijusi līdzvērtīga un, iespējams, pat pārspēj dīzeļa modeļa braukšanas dinamiku. Autovadītāju pārsteigusi vieglā darbība, klusums un automašīnas ātrā reakcija. Volvo FH Electric vidējais ātrums visā maršrutā bija 80 km/h. Vidējais enerģijas patēriņš bija tikai 1,1 kWh/km, ļaujot ar elektrisko kravas automašīnu nobraukt 345 km attālumu ar vienu uzlādi.
Testu rezultāti ir apstiprinājuši, ka elektriskā kravas automašīna var nobraukt līdz 500 km parastā darba dienā ar vienu īsu pieturu papildu uzlādei, piemēram, vadītāja pusdienu pārtraukumā. Elektriskā piedziņa ir ārkārtīgi efektīva, tāpēc elektriskie kravas automobiļi ir svarīgs instruments CO 2 emisiju samazināšanai. Maksimālā kopējā masa ir līdz 44 tonnām. Šīs kravas automašīnas jau ir pieejamas pasūtīšanai Eiropā, un sērijveida ražošana tiks uzsākta 2022. gada pusē. Par Volvo straujo attīstību 20. g.s. beigās uzzini šeit!
Autortiesības © Kravu-parvadajumi.eu. Visas tiesības aizsargātas. Pārpublicēt saturu drīkst oblagiāti norādot atsauci – https://kravu-parvadajumi.eu/